2:14 am - Cuma Ağustos 29, 2014

Tüketici Hakem Heyetlerine 500 veya 600 Raportör Alımı

Tüketici Hakem Heyetlerine 500-600 Raportör Alınacak : TRT Haber’de açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Gümrük müdürlüklerine 1.780 personel alınacağını, Tüketici Hakem Heyetleri için de 500-600 raportör almayı düşündüklerini ifade etti.

Gümrükteki kapılarda personelin güvenliği ilgili soruyu cevaplayan Bakan Yazıcı, “Her gümrük kapısına mülkü amirleri olan vali yardımcıları vardır. Bunlar emniyeti sağlaması gerekiyor. Mülakatlara başlıyoruz. 1780 personel alımı yapacağız. 800′ü Gümrük muhafaza memuru olacak. Gümrük hazırlama memuru, veri hazırlama uzmanı, buna benzer statüde çalıştırılacak. Tabi bunlar belli fakültelerden alınacak. Kamu Yönetimi, Hukuk., Siyasal, İşletme gibi fakültelerden mezun olması, İktisadi İdari Bilimler, İktisat, Maliye, bu fakültelerden mezun olma şartı var. KPSS şartı arayacağız. Gümrük muhafaza memurları için fiziksel şartlar da var. Bizzat polis gibi eğitim alıyorlar. Spor alanları, atış poligonları var” diye konuştu.

500-600 raportör alacağız

Hazırlıkları süren Tüketici Kanun Tasarısıyla ilgili de bilgi veren Bakan Yazıcı, kaymakamlıklarda hizmet veren Tüketici Hakem Heyetlerinin önemine vurgu yaptı.

“Tüketici hakem heyetlerini oluşturacak kişilerin ehil olması gerekiyor” diyen Yazıcı, şöyle devam etti:

“Valiler toplantısında söz aldığımda, valilere bu doğrultuda ricada bulundum. Buralara atanacak kişiler konusunda ‘seçici olalım’ diye. Bizim de yasa tasarısında Tüketici Hakem Heyetleri için yeni personel istihdamı ile ilgili talebimiz var. Raportör almayı planlıyoruz. Bütün hakem heyetleri 937 tane olması lazım. İlk etapta 500-600 raportör almayı düşünüyoruz. Maliye ile bir anlaşmazlık var. Kadro açılması hususunda, anlaşabilirsek alacağız.”

Gelen Arama Terimleri:

  • raportör alımı
  • tüketici hakem heyeti raportör alımı
  • raportör alım ilanı
  • tüketici hakem heyetleri personel alım
  • 600 raportör alımı
Filed in: Güncel, KPSS, Personel Alımları

No comments yet.

Leave a Reply