7:37 pm - Salı Eylül 2, 2014

Koruma Memuru Alımı – Devlete Koruma Memuru Alınacak

Koruma Memuru Alımı

Toplamda 30.000 Koruma Memuru Alımı yapılacak ama yetkili makamlar tam tarih vermiyor. Devletin alacağı Koruma Memuru sayısı İlk etapta 10 bin sonra 20 bin memur olarak alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Koruma Memuru Alımı

Koruma Memuru Alımı

Polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak.

Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek. Koruma memurları bin 800 ile 2 bin TL arasında maaşla işbaşı yapacak.

Devlete Koruma Memuru Alınacak

Emniyet’e ait tesisler, kamu binaları, hassas bölgeler, kişi ve yakın koruma hizmetlerinde görev yapan 29 bin polis suçla mücadeleye kaydırılacak.

En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26′dan 28′e çıkarıldı. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.

Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

Gelen Arama Terimleri:

  • koruma memuru alımı
  • koruma memuru al?m?
  • devlet koruma memur alımı
  • devlet koruma memuru
  • koruma memur alımı
Filed in: Güncel, Memur Haberleri, Personel Alımları

No comments yet.

Leave a Reply