2:10 pm - Perşembe Eylül 1, 6946

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2012-3 Açıktan Memur Alım İlanı

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
2012 YILI III. DÖNEM
DEVLET MEMURU ALIMLARI
BİLGİLENDİRME KILAVUZU
(BAŞVURU TARİHLERİ 03 – 18 ARALIK 2012)
Bu kılavuz; Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Devlet Memuru olmak için başvuracak adayları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı İnsan Kaynakları Başkanlığı
Aralık 2012

2012 YILI DEVLET MEMURU

ALIMLARINA BAŞVURACAK ADAYLARIN

DİKKATİNE !

1.            BAŞVURU    VE    SINAV    SONRASI    İŞLEMLERE    AİT    BÜTÜN KURALLAR BU KILAVUZDAAÇIKLANMIŞTIR.

2.            BU KILAVUZDA YER ALAN KURALLAR, KILAVUZUN YAYIN TARİHİNDEN SONRA YÜRÜRLÜĞE GİREBİLECEK YASAMA, YÜRÜTME VE YARGI ORGANLARI KARARLARI İLE GENELKURMAY BAŞKANLIĞI VE DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞININ KARARLARI GEREKLİ KILDIĞI TAKDİRDEDEĞİŞTİRİLEBİLİR.

3.            ALIM SÜRESİNCE HER TÜRLÜ DUYURU VE BİLGİLENDİRME www.dzkk.tsk.tr İNTERNETADRESİNDEN YAPILACAKTIR.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2012 YILI 3’ÜNCÜ DÖNEM AÇIKTAN DEVLET MEMURU ALIMLARI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhı ile Bağlı Birlik ve Kurumlarında istihdam edilmek üzere “Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükmü doğrultusunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Devlet Memuru alımı yapılacaktır.

1.            BAŞVURUDA BULUNAN ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER

a.            657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak (A bendinin 6’ncı fıkrası hariç).

b.            2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve ilan edilen unvanların karşısında belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

c.            İlan edilen unvanların öğrenim şartı için son mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ ye girmiş olmak ve öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden diplomalarının yurt içinde denkliği Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’nca onaylanmış olmak,

ç. “Şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında almış oldukları merkezi sınav puanına (KPSS Puanı) %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan” dikkate alınacağından, internetten yapılan başvuru sonrası adaylar şehit/gazi yakını olduğunu gösterir belgeyi 18 Aralık 2012 tarihine kadar 0216 310 72 46 numaraya faks ile göndereceklerdir. Geç gelen fakslara işlem yapılmayacaktır.

d.            Başvuru tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (18 Aralık 1994 ve daha önce doğanlar başvurabilir) ve 01 Ocak 2012 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1977 ve daha sonra doğanlar başvurabilir),

e.            Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde daha önce çalışmış veya halen çalışıyor olmamak.

f.             Seçim ve mülakat aşamalarını asil veya yedek olarak kazanan adayların sevk edilecekleri Asker Hastanelerinden ‘’Askeri Sivil Memur Adayı Olur’’ kararlı rapor almış olmak.

g.            Kazanan adayların; yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak.

2.            BAŞVURU

a.            Başvurular sadece www.dzkk.tsk.tr internet adresindeki ‘’Personel/Öğrenci Alımları’’ linki altından http://personeltemin.dzkk.tsk.tr linkinde bulunan “Devlet Memuru İşlemleri” sayfasından yapılacaktır.

b.            Adayların Başvuru Kılavuzunun tamamını okuduktan sonra yukarıda belirtilen link üzerinden ulaşılan ‘’Aday Girişi” kısmına girerek istenilen bilgileri doldurmaları gerekmektedir.

c.            ‘’Başvuru Sayfası’’nda doldurulacak bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur.

ç. Doldurulan bilgilerin, kılavuzda yer alan başvuru şartlarına uygun olmadığının tespit edilmesi durumunda alım sürecinin hangi aşamasında olursa olsun aday elenmiş kabul edilecek ve adayın işlemleri iptal edilecektir.

d.            Başvurular; 03 Aralık 2012 Pazartesi günü saat 14:00’da başlayıp, 18 Aralık 2012 Salı günü saat 14:00’da sona erecektir.

e.            Giriş sonrası her adaya bir şifre verilecektir. Adaylar şifreyle başvuru süresince başvurularını kontrol edip güncelleyebileceklerdir.

f.             Şifrenizi kaybetmeniz/unutmanız durumunda “Aday Girişi” kısmında bulunan “Şifremi Unuttum” kısmında daha önce girdiğiniz bilgileri girerek şifrenize ulaşabilirsiniz. İdarece, adayların yazılı, sözlü veya bilgi edinme başvurusu yolu ile yapacakları “Şifre Öğrenme” taleplerine yanıt verilmeyecektir.

g.            İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

ğ. Anlaşılmayan konular ve yardım talepleri için 0216 310 9365 numaralı telefon aranıp yardım alınabilecektir.

3.            BAŞVURULARIN AÇIKLANMASI VE SINAVA KATILACAKLARIN BELİRLENMESİ

Mülakat Sınavına girecek adayların listesi (KPSS sonucuna göre en yüksek puandan başlayarak hazırlanan ve ihtiyaca göre her unvan için alınacak miktarın 8 (sekiz) katı olarak belirlenen sayıda) 26 Aralık 2012 tarihinde www.dzkk.tsk.tr internet adresindeki ‘’Personel/Öğrenci Alımları’’ linki altında bulunan http://personeltemin.dzkk.tsk.tr adresinde ilan edilecektir.

4.            BAŞVURU VE SINAVLARLA İLGİLİ TAKVİM VE BİLGİLER

Başvuru Başlangıcı          : 03 Aralık 2012 saat 14:00

Başvuru Bitişi     : 18 Aralık 2012 saat 14:00

Mülakat Sınavına Gireceklerin İlanı         : 26 Aralık 2012 saat 14:00

Gelen Arama Terimleri:

  • deniz kuvvetleri komutanlığı sivil memur alımı
  • deniz kuvvetleri komutanlığı
  • deniz kuvvetleri
  • devlet memurluğu com
  • deniz kuvvetleri personel alımı
Filed in: Güncel, Kurumlar

No comments yet.

Leave a Reply